Nagroda zamiast loda – origami

Z jednej strony wiemy wszyscy, że cukier szkodzi, zbyt dużo cukru znajduje się w produktach spożywczych oraz że nie warto szafować cukrem w dziecięcej diecie. Z drugiej jednak strony słodycze to często pierwsza nagroda dla dziecka jaka przychodzi nam do głowy. Jakoś tak jest, że w procesie uczenia nie ma to jak sposób „na karmę” i zasada ta znajduje zastosowanie również dla naszego gatunku.

Podejmując próbę urozmaicenia nagród dawanych naszym dzieciom rozpoczynamy cykl: „nagroda zamiast loda”. Chcielibyśmy tu prezentować ciekawe pomysły nagradzania dzieci, które można stosować na co dzień. Nie obędzie się oczywiście bez Waszej pomocy – piszcie w komentarzach jakie nagrody stosujecie, tak by cykl mógł powstać przy Waszym udziale.

Na pierwszy ogień pójdzie origami: można je znaleźć bezpłatnie w Internecie i wydrukować na domowej drukarce. Wybredni spokojnie znajdą wersję „wypasioną”. Nasze zostało nabyte na Allegro za około 30 zł i zawiera 40 kartek z 16 wzorami. Gotowe z powodzeniem daje się wykorzystywać, jako zakładka do książki, lub figurka do dowolnej zabawy.

Składanie origami z dzieckiem, to nagroda polegająca na dawaniu dziecku swojego czasu i uwagi, czyli tych wartości, które często są deficytowymi. Koszt minimalny, a radości wiele. Będzie to zdecydowanie ten rodzaj nagrody, który obecnie nazywany jest „wysokiej jakości czasem spędzanym razem z dzieckiem”.

Maria Hrehorowicz

Scroll to Top